full screen background image

Strona oficjalna

Błyskawica pokonała Victorię II Sulejówek !

W meczu 17 kolejki Warszawskiej ligi okręgowej Błyskawica pokonała Victorie II Sulejówek 2:1 (1:1). Dla zawodników z warszawskiej Pragi bramki w tym spotkaniu zdobywali Bartłomiej Gołasiewicz i Szymon Gołębiewski. Podopieczni Andrzeja Klimkiewicza i Krzysztofa Kosycarza, mimo tego iż nie byli w tym spotkaniu faworytem, pokazali że nie zamierzają być dostarczycielami punktów. Wynik niedzielnego pojedynku można uznać za swego rodzaju niespodziankę, biorąc pod uwagę fakt że w zespole przyjezdnym wystąpiło kilku zawodników z pierwszego zespołu.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków przyjezdnych, którzy za wszelką cenę starali się szybko zdobyć pierwszą bramkę. Gospodarze zaś sprawiali wrażenie jak by jeszcze nie wyszli z szatni, ich próby stworzenia zagrożenia pod bramką przyjezdnych ograniczały się do wykopywania piłki na połowę przeciwnika. Victoria mimo przewagi w posiadaniu piłki nie potrafiła poważnie zagrozić bramce Krystiana Cwyla. W 15 minucie spotkania w kole środkowym faulowany był jeden z miejscowych zawodników. Do rozegrania stałego fragmentu gry podszedł Bartek Waśko, który doskonałym dośrodkowaniem obsłużył Bartka Gołasiewicza, ten strzałem głową umieścił piłkę pod poprzeczką. Po zdobytej bramce obraz gry nie uległ zmianie, gospodarze dalej byłi cofnięci a goście szukali swoich okazji. W 30 minucie dopieli swego. Bład środkowych obrońców wykorzystał Mateusz Trąbiński i w sytuacji sam na sam przelobował bramkarza Gospodarzy. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, choć goście ku temu kilka okazji mieli. Największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach, lecz bez zarzutu w bramce spisywał się Krystian Cwyl.

Po zmianie stron oglądaliśmy zupełnie inny zespół Błyskawicy. Prażanie znacznie częściej utrzymywali się przy piłce i raz po raz zagrażali bramce Gości. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 49 minucie Bartek Waśko doskonałym prostopadłym podaniem uruchomił Szymona Gołębiewskiego, a ten w sytuacji
sam na sam nie dał bramkarzowi żadnych szans na skuteczną interwencje. Po zdobytym golu Prażanie grali jeszcze śmieliej, okazję do podwyszenia wyniku miał charujący od lewej do prawej Gołasiewicz, jednak jego strzał przeleciał nad tuż nad poprzeczką. Przyjezdni z każdą upływająca minutą atakowali
coraz większą liczbą zawodników, i wprawdzie w 70 minucie Mariusz Boniec skierował piłkę do bramki, to jednak znajdował się na wyraźnym spalonym. W końcowych fragmentach spotkania gospodarze mogli, i powinni dobić przyjezdnych, jednak strzał Krystiana Szularza obronił bramkarz Victorii, a
sytuacja z udziałem Szymona Gołębiewskiego wzbudziła wiele kontrowersji. W naszym odczuciu obrońca gości wyraźnie podciął naszego napastnika, ale sędzia nakazał grać dalej. Chwilę później goście mieli najlepszą okazję do wyrównania, jednak w sytuacji sam na sam świetnie interweniował Cwyl, a odbitą
piłkę sprzed nóg nadbiegającego napastnika wybił Malarczyk. W doliczonym czasie gry na strzał z ok 25 metrów zdecydował się wprowadzony chwilę wcześniej Bartek Grajda ale jego strzał końcami palców na rzut rożny sparował bramkarz Victorii. Po upływie trzech doliczonych minut sędzia zakończył spotkanie i stało się jasne że 3 punkty pozostały na Warszawskiej Pradze.

Bardzo dobre spotkanie w bramce zaliczył debiutujący w seniorskiej piłce Krystian Cwyl, który był pewnym punktem swojego zespołu. Na pochwałę zasługuję również Maciej Malarczyk, który dopiero zbiera doświadczenie w seniorskiej piłce i z meczu na mecz na pewno będzie robił większe postępy.
Jednak na boisku walczyła cała drużyna i każdy z występujących w tym meczu zawodników dołożył swoja cegiełkę do bardzo ważnych 3 punktów w walce o utrzymanie.

Cwyl- Giza(88'Ludwig), Malarczyk, Kowalski, Borowski- Szularz, Waśko, Oleksik, Mikołajczy( 45'Janicki), Gołębiewski, Gołasiewicz ( 80'Grajda).