Strona oficjalna

Wyjazdowe zwycięstwo !

W sobotnie popołudnie w ramach 23 kolejki warszawskiej ligi okręgowej Błyskawica pokonała na wyjdzie ostatni w tabeli Sokół Celestynów 3:1. Bramki dla drużyny z warszawskiej Pragi zdobyli Krystian Szularz, Arkadiusz Kowalski i Bartłomiej Gołasiewicz. Błyskawica zajmuje obecnie 5 miejsce w ligowej tabeli.

Mecz w Otwocku bardzo dobrze rozpoczął się dla naszej drużyny, bowiem juz na samym poczatku za sprawa Krystiana Szularza prażenie objęli prowadzenie. Szybko zdobyta bramka ustawiła spotkanie, a przyjezdnym grało się zdecydowanie łatwiej. Niespełna 5 minut później, mogło a nawet powinno być 2:0.  Jednak w idealnej sytuacji Bartek Waśko nie trafił do pustej juz bramki. W późniejszej fazie meczu gra toczyła się głownie w środkowej części boisko, aczkolwiek i jedni i drudzy mogli pokusić się o zdobycie bramki. Nasz zespół stworzył kilka ciekawych akcji jednak brakowało ostatniego podania. W 20 minucie w polu karnym gospodarzy faulowany był Damian Borowski i sędzia nie mógł podjąć innej decyzji jak podyktowac rzut karny, który na bramkę zamienił Arkadiusz Kowalski, podwyrzszając wynik spotkania. Gdy wydawało się że mecz jest niemal rozstzrygniety, gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. Na domiar złego przed końcem pierwszej połowy, w jednym ze starć kontuzji, jak się pòźniej okazało bardzo poważnej doznał Damian Borowski, który po kilkunastu minutach został przewieziony karetka do szpitala.

W drugiej połowie nasz zespół w pełni kontrolował sutuacje na boisku, gospodarze stworzyli sobie tylko jedna sytuacje do zdobycia bramki, jednak w tym wypadku dobrze w bramce spisał się Krystian Cwyl. Błyskawica natomiast w drugiej połowie powinna zdobyć przynajmniej kilka bramek, dobrych sytuacji nie wykorzystali m.in Marcin Szymański i Krystian Szularz. Sporo zagrożenia pod bramka rywali było również po stałych fragmentach jednak i one nie przyniosły efektu.  Jedyna bramka w tej połowie była autorstwa Bartka Gołasiewicza, który wykorzystał nieporozumienie w szeregach rywali i w sytuacji sam na sam pokona bramkarza.

Teraz przed zawodnikami Błyskawicy bardzo intensywny tydzień, bowiem o sobotnim meczu trzeba już zapomnieć i skoncentrować się na środowym spotkaniu z Legionem, później zaś w niedzielę podejmować będziemy vice lidera z Marek.