Strona oficjalna

Seniorzy z liderem bez puntów, Juniorzy w gazie

W miniony weekend Seniorzy Błyskawicy mierzyli się na wyjeździe z liderem czyli MKS Wicher Kobyłka
Do meczu byliśmy zmuszeni przystąpić w poważnym osłabieniu ze względu na kontuzję Arka Kowalskiego oraz wymuszoną za kartki pauzę Olka Viniarskiego. W środku obrony Arka zastąpił Kacper Cieśnikowski a w środku pomocy za Olka zagrał Szymon Gołębiewski. Na pozycji numer 9 w pierwszej jedenastce wyszedł Michał Kowalski.

Mecz obie drużyny rozpoczęły dość ostrożnie i w miarę upływu czasu spotkanie nabierało tempa. Oglądaliśmy sporo walki w środku pola z któej w większości sytuacji zwycięsko wychodzili gospodarze a następnie próbowali konstruować akcje z wykorzystaniem skrzydłowych. Goście odgryzali się próbami wyprowadzania kontrataku jak również konstruowaniem akcji wyprowadzanych ze środka pola. Szansę na otwarcie wyniku miał Michał Nagórski jednak po jego precyzyjnym strzale przeciwnik zdołał jeszcze musnąć piłkę stopą i skierować ją minimalnie poza światło bramki. W 32 minucie jedna z oskrzydlających akcji, którą przeprowadza WIcher przynosi zamierzony skutek i Bartłomiej Kamiński umieszcza piłkę w naszej bramce. Do szatni schodzimy przegrywając 1:0.

Po przerwie obraz meczu właściwie się nie zmienia. Próbujemy docisnąć nieco mocniej aby zdobyć wyrównującą bramkę. Niestety w 53 minucie ponownie to Wicher zdobywa gola. Gol jest niemal kopią bramki z meczu z Wisłą kiedy to po niepewnej interwencji bramkarza na przedpolu nie udaje nam się opanować piłki a gracz drużyny przeciwnej kieruje ją do właściwie pustej bramki. Gramy dalej i w 60 minucie po doskonałym prostopadłym zagraniu Michała Kowalskiego uruchomiony tym podaniem Nagórski nie daje szans bramkarzowi przeciwnika i łapiemy kontakt. W kontakcie byliśmy niecałą minutę ... W 61 minucie po katastrofalnym błędzie w środku obrony tracimy kolejną bramkę.

Mecz kończy się wynikiem 3:1 dla lidera a my walczymy dalej o utrzymanie. Zostało 5 spotkań do końca rundy.

W tym samym dniu swój mecz wyjazdowy rozgrywali Juniorzy z rocznika 2002. Spotkanie z drużyną Orła Parysów podopieczni Roberta Osowskiego wygrywają 2:1 i tym samym są w znakomitej sytuacji do awansu. W tabeli I ligi Juniorów Młodszych Błyskawica zajmuje pierwsze miejsce z dorobkiem 18 punktów i bilansem 7 wygranych i jednej porażki.