full screen background image

Aktualności - Rocznik 2004

Weekend na remis

Remisowo zakończył się weekend  dla Naszej drużyny. W sobotnim zaciętym meczu z Błyskawicą 2005 przegraliśmy 1:3 (1:1). Niedziela należała już do Nas i spotkanie z drużyną WAP zakończyło się naszą victorią 3:1 (3:1).
Mecz z faworytem rozgrywek Błyskawicą 05 był bardzo emocjonującym spotkaniem. Zaczęło się sensacyjnie, bo już w 6' Pawcio strzela pierwszą bramkę dla Naszego zespołu (asysta Dąbra). Rywale non stop atakują nasze pole karne, ale szczęśliwie nie pada wyrównująca bramka. I tak do 12' kiedy po prostym błędzie tracimy gola. Rocznik 05 ma wyraźną przewagę, ale na przerwę schodzimy z wynikiem remisowym. II połowa toczy się pod dyktando podopiecznych Trenera  Cacki. My ambitnie odpieramy ataki, sporadycznie kontrując. W 37' znów błąd i tracimy 2 bramkę. Rywal nie odpuszcza, My gramy bardzo dobrze w defensywie. Zaledwie kilka sekund przed zakończeniem meczu, tracimy 3 gola i to po naszym błędzie. Cóż przegraliśmy to spotkanie po prostych błędach. Obiektywnie trzeba stwierdzić, że 05 był zespołem lepszym. My zagraliśmy najlepiej jak mogliśmy, na wyniku zaważyły błędy. Gratulujemy zwycięzcom.
UKS Błyskawica Warszawa 04 - UKS Błyskawica Warszawa 05 1:3 (1:1). Bramkę w 6' zdobył Paweł "Pawcio" Saskiewicz, asysta Kuby "Dąbro" Dąbrowskiego. Skład: Adam, Pikuś, Wiktor, Krzyś, Cycu, Oskar, Wiewiór, Pawcio, Kowal, Dąbro, Matel, Wasko, Mateusz Blacharski.
W niedzielny poranek przyszło nam się potykać z zespołem WAP (w lidze na remis: jedno zwycięstwo i porażka), i wiedzieliśmy, że nie będzie to spacerek. I faktycznie rywal zawiesił wysoko poprzeczkę. I połowę zaczęliśmy mocnym akordem: już w 4' Dąbro strzela swojego 1-go gola, asystę zalicza Pawcio. Wyrównanie pada 9' później. Na prowadzenie wychodzimy w 20' i znów w rolach głównych Dąbro (bramka) i Pawcio (asysta). Mecz jest bardzo zacięty, chłopcy grają z pełnym zaangażowaniem. Tuż przed zakończeniem I połowy, Kowal wychodzący na czystą pozycję sam na sam z bramkarzem, zostaje sfaulowany w polu karnym, a "jedenastkę" pewnie wykorzystuje Dąbro, strzelając swoją 3 bramkę (klasyczny hat trick). II połowa i do głosu zaczyna dochodzić drużyna WAP, groźnie atakując Naszą bramkę, Tym razem defensywa pod wodzą Pikusia gra koncertowo. Sytuacje strzeleckie są po obu stronach, ale wynik po 50' nie ulega zmianie. WYGRALIŚMY ten trudny mecz. Chwała zwycięzcom, szacunek pokonanym. To były dwa trudne spotkania, Nasz zespół pokazał się z bardzo dobrej strony. Ostatni mecz zagramy już w Nowym Roku (6.01). Fotorelacja będzie w Galerii zdjęć i na "fejsie" u Trenera.
UKS Błyskawica Warszawa - WAP 3:1 (3:1). Bramki 3 (4, 20 i 25') - Dąbro, asysty 2 - Pawcio. Skład: Adam, Pikuś, Krzyś, Cycu, Oskar, Pawcio, Wiewiór, Kowal, Dąbro, Matel.
Bardzo dziękuję wszystkim Rodzicom i Dziadkom za pomoc w transporcie i przybycie na mecz. Brawo WY.
We wtorek (19.12) klubowa Wigilia (godz. 18.00 ul. Objazdowa). Kierownictwo klubu zaprasza wszystkich zawodników, Rodziców oraz Kibiców. Cłopcy proszeni są o przyjście w koszulkach treningowych niebieskich (z logo Petrostar).

Mecze w weekend (16. - 17.12)

Przed nami 2 bardzo ważne mecze, które rozegramy w weekend. W sobotę (16.12) zbiórka o godz. 11.00 na Ratuszowej, w niedzielę (17.12) o godz. 10.00 w tym samym miejscu. Zabieramy sprzęt ligowy (oba komplety) piłki, woda na miejscu. W sobotę naszą drużynę do boju poprowadzi Tata Franka, Pan Włodek Ilijenko (Trener nie może, będzie na turnieju z młodszym rocznikiem, ale poprzez telefony satelitarne, bedziemy non stop w kontakcie :-)))), w niedzielę będzie już normalnie na meczu). Chłopcy czekamy na kolejne punkty i na Wasze zwycięstwa. Jedno jest pewne: w sobotnim meczu, punkty na pewno zdobędzie Błyskawica :-))). Proszę o wpis Rodziców, kto będzie autem.
Na jutrzejszym (piątkowym) treningu osoby, które chcą zamówić koszulki wyjściowe proszone są o przyniesienie 15 zł (jeżeli ktoś zapomni ma jeszcze szansę w sobotę i niedzielę przed meczami).
Turniej w Pułtusku 4.02.2018 r. (wszelkie informacje w Galerii zdjęć folder Turnieje 2018). Drużyna została zgłoszona. 11.02. Turniej w Falenicy (zgłoszone zostały 2 nasze zespoły), informacje http://victoria.waw.pl/200405-turnieje/

Uwaga zmiana godziny meczu w sobotę 16.12

W sobotę (16.12) zagramy o godz. 12.00 a nie o 14.00 jak było wcześniej ustalone. Proszę wziąć tę 2-godzinną poprawkę. W niedzielę godzina bez zmian.

Liga pod balonem - kolejka 5 i 6

Następne mecze w Lidze pod balonem:
sobota (16.12) godz. 12.00 derby z rocznikiem 2005
niedziela (17.12) godz. 11.00 z drużyną WAP.
Następnie przerwa świąteczno-noworoczna a Ligę kończymy 6.01.2018 r. (godz. 9.00) meczem z drużyną WBS.
II edycję Ligi pod balonem rozpoczynamy w dniach 27-28.01.2018. Szczegóły wraz z terminarzem będą na stronie. W Galerii zdjęć jest aktualna tabelka (punkty z tych spotkań o których miałem informację od organizatora).
Wigilia klubowa we wtorek 19.12 o godz. 18.00 na Objazdowej (treningu nie będzie). Informacja jest na stronie głównej.

Propozycja

Dzień dobry wszystkim w Galerii zdjęć wrzuciłem wzór koszulki wyjściowej dla chłopaków. Cena to tylko 15 zł (materiał taki jak stroje treningowe niebieskie). Są wszystkie rozmiary. Co Państwo sądzicie? Kto się zdecyduje to proszę o wpis wraz z rozmiarem. Pozdrawiam

Czwarte zwycięstwo

Tradycyjnie opiszę mecz ale zacznę od życzeń dla naszego Jubilata Wiktora "Cyca" Załęgowskiego który dzisiaj obchodzi urodziny. Wiktor wszystkiego naj naj najlepszego, dużo zdrowia, oby omijały Cię kontuzje, samych sukcesów zarówno w szkole jak i na boisku. Fajnie że wybrałeś Nasz klub i Naszą drużynę, w której jesteś mocnym punktem. Wiktor STO LAT!!!
A teraz smaczek dzisiejszego dnia, jakim jest zwycięstwo 5:3 (4:1) nad drużyną Gwardii. To że ten mecz będzie trudny, nie ulegało wątpliwości. Nasza drużyna pokazała się dzisiaj (poza 10 minutami II połowy) z doskonałej strony. I połowa zaczęła sie doskonale bo już w 4' Kowal zdobywa pierwszą bramkę (asysta Oskara). W 12' rywal doprowadza do wyrównania 1:1 (zabrakło komunikacji między naszymi zawodnikami). 180 sekund póżniej wychodzimy na prowadzenie, bramkę strzela nasz kapitan Pikuś (asysta Dąbra). W 19' na listę strzelców wpisuje się Patryk Waśko (asysta Kowala to była popisowa akcja naszej drużyny). 3' przed końcem pierwszej połowy Patryk Waśko dokładnie dośrodkowuje z rzutu rożnego na głowę Pikusia, który strzela swoją 2 bramkę. 4:1 po 25 minutach!!! II połowa i skucha bo nie minęła minuta a straciliśmy 2 gola. Nasza drużyna stanęła a rywal zaczął atakować naszą bramkę. W 30' jest już 5:2, tym razem w roli głównej Kowal (asysta) z Pawłem (zdobyta bramka). Mecz wyrównany, nasi chłopcy grają twardo i nieustępliwie. Po jednej z interwencji naszej obrony sędzia dyktuje rzut karny dla Gwardii (to była mocno kontrowersyjna sytuacja), ale szczęście nam sprzyjało bo rywal fatalnie spudłował.  Wśród kibiców drużyny przeciwnej nerwowa atmosfera. My gramy swoje i tylko szkoda 3 straconej bramki kilka sekund przed końcem spotkania. Ostatni gwizdek i koniec. Wygraliśmy!!! To był trudny mecz. Chłopcy pokazali dzisiaj ambicję, wolę walki i zadziorność. Cała drużyna zasługuje na pochwałę. Dziękuję Rodzicom za liczne przybycie i pomoc w transporcie. BRAWO MY WSZYSCY!!!
UKS Błyskawica Warszawa - Gwardia Warszawa 5:3 (4:1). Bramki: Pikuś 2 (15 i 22'), Kowal (4'), Patryk Waśko (19') i Paweł (30'). Asysty: Kowal 2, Dąbro, Patryk Waśko, Oskar.
Skład: Adam, Wiktor, Pikuś, Sadek, Dąbro, Cycu, Oskar, Pawcio, Wasko, Krzyś, Kowal, Wiewiór, Mateusz Blacharski. Cycu raz jeszcze STO LAT!!!
W przyszłym tygodniu szykuje się piłkarski weekend. Gramy 2 mecze (w sobotę i niedzielę). Informacje będą na stronie, fotorelacja z dzisiejszego spotkania będzie w Galerii zdjęć.

Liga pod balonem - kolejka 4

W sobotę (9.12) gramy kolejny mecz na Strażackiej (godz. 13.00) z zespołem Gwardii. To wymagający przeciwnik i nie będzie to łatwa przeprawa, ale walczymy od pierwszego do ostatniego gwizdka. Zbiórka na Ratuszowej o godz. 12.00. Zabieramy to co zawsze (PIŁKI KONIECZNIE!!!) (2 kpl. strojów, proszę się spakować w piątek po treningu, zeby nie było później ... a ja zapomniałem... :-))))). Wodę zapewnia organizator (napisałem już maila, że 3 butelki po 1.5 l to nieporozumienie, zwłaszcza za tę kwotę którą płacimy, myślę że sugestie będą uwzględnione, na wszelki wypadek zgrzewkę zabiorę ze sobą). Powołania: Adam, Wiktor, Pikuś, Sadek, Dąbro, Cycu, Oskar, Pawcio, Wasko, Krzyś, Kowal, Wiewiór, Mateusz Blacharski.
Jutro po treningu chłopcy otrzymają dresy i (jak wszystko pójdzie ok) kominy na szyję. Zgłosiłem drużynę do II edycji Ligi pod balonem. Start 27-28.01.2018. Chłopcy będą już po feriach wypoczęci i zapewne spragnieni gry. Przypominam że jutro będę zbierał (50 zł) za wynajem hali (w czwartki) oraz do wspólnej kasy.

Wymęczone (ale) zwycięstwo!

diamond
Kolejny ciężki mecz rozegrała nasza drużyna w 3 kolejce "Ligi pod balonem". Tym razem rywalem była żeńska ekipa Diamonds Academy. Żeńska ale tylko z nazwy, ponieważ umiejętności ambicji i zadziorności mogłaby pozazdrościć niejedna męska drużyna. Po ostatnim gwizdku sędziego to My schodziliśmy z boiska jako zwycięzcy. Ostatecznie pokonaliśmy "Diamenciki" 4:2 (3:0). Bramki zdobyli 3 (w 4,12 i 45') Kuba Dąbrowski i 1 Paweł Saskiewicz (9'). Asystę zalicza Cycu. I połowa bardzo wyrównana gra ale to My jesteśmy skuteczni i na przerwę schodzimy z 3 bramkami przewagi. II połowa i niestety nasza drużyna stanęła a rywalki zaczęły groźnie atakować naszą bramkę czego efektem był stracony gol w 42 minucie. Ale już po upływie 180 sekund "Dąbro" strzela swojego 3 gola. "Diamenciki" odpowiadają jeszcze jedną bramką i mecz kończy się wynikiem 4:2. Trybuny odetchnęły z ulgą. To naprawdę było ciężkie spotkanie, na szczęście zwycięskie. W dużej mierze przyczyniła się do tego postawa naszych bramkarzy Adama i Wiktora, którzy swoimi kapitalnymi paradami zapewnili "Błysce" korzystny rezultat. Sportowe pozdrowienia dla "Diamencików" za super mecz. Gratulujemy świetnej postawy i życzymy sukcesów w następnych meczach. Dziękuję Rodzicom za liczne przybycie i pomoc w transporcie.
UKS Błyskawica Warszawa - Diamonds Academy 4:2 (3:0). Bramki: Kuba Dąbrowski 3 (4, 12 i 45') i Paweł Saskiewicz (9'). Asysta Wiktor "Cycu" Załęgowski. Skład: Adam, Wiktor, Pikuś, Krzyś, Sadek, Kowal, Pawcio, Cycu, Dąbro, Wasko, Wiewiór, Matel, Mateusz, Oskar. Tabelkę z wynikami zamieszczę jak już będę miał wszystkie informacje, fotorelacja będzie w Galerii zdjęć oraz u Trenera na "fejsie".

Liga pod balonem - kolejka 3

W sobotę (2.12) gramy kolejny mecz w "Lidze pod balonem" (godz. 10.00). Rywal to drużyna Diamonds Academy. Zbiórka tradycyjnie na Ratuszowej o godz. 9.00. Sprżęt jak na ligę (2 kpl. strojów i wszystkie potrzebne akcesoria plus legitymacje OBOWIĄZKOWO PIŁKI!!, wodę zapewnia organizator). Chłopcy liczymy na kolejny dobry mecz z Waszej strony, niech moc będzie z Wami, zapraszam wszystkich kibiców, bo fajnie jest popatrzeć jak gra Nasza drużyna i (co najważniejsze), jak wygrywa. W związku z tym, że (wyjątkowo) nie będzie mnie na jutrzejszym treningu, pieniądze (za wynajem sali i do wspólnej kasy - 50 zł) będę zbierał za tydzień (8.12). Jednocześnie prośba do Rodziców: czy zgłaszać drużynę do II edycji "Ligi pod balonem"? Odpłatność taka sama (100 zł od chłopca). Proszę o wpis w komentarzach, kto jest za.
Chciałbym jednocześnie jeszcze raz podziękować Rodzicom i Dziadkowi Oskara, za pomoc w transporcie do Rembertowa. Bez Was byłoby naprawdę ciężko. Brawo WY!!! Proszę o wpis kto będzie w sobotę autem.
Dresy: wiem że wszyscy czekają z niecierpliwością, ja również. Były straszne perturbacje z wysyłką, nie wszyscy do tematu podeszli poważnie stąd te opóźnienie. Proszę o jeszcze chwilę cierpliwości. Ja mam w tej chwili 15 kpl. czekam na jeszcze 5 i wtedy oddam już wszystkie do nadruków.

Treningi w czwartki na Kowieńskiej (SP 127)

Począwszy od przyszłego czwartku (7.12) w czwartki treningi odbywać się będą w godz. 16.00 - 17.00 na sali gimnastycznej SP 127 na ul. Kowieńskiej. Umowa została podpisana do końca marca. Tak jak napisałem, odpłatność to 30 zł od każdego chłopca miesięcznie. Pieniądze będę zbierał w każdy pierwszy piątek miesiąca (plus wpłaty do wspólnej kasy (20 zł) łącznie będzie to 50 zł). Proszę o tym nie zapominać, ponieważ fakturę za wynajem opłacam do 10 dnia każdego miesiąca. Chciałbym jednocześnie podziękować Tacie Kowala Panu Andrzejowi Kowalczykowi, ponieważ to On poświęcił swój czas i energię aby tę salę znaleźć i zarezerwować. Andrzeju DZIĘKUJEMY a w związku z tym, że jutro są Twoje imieniny (30.11) chciałbym Ci złożyć najlepsze życzenia zdrowia, pomyślności i oby dobry humor i pozytywna energia nigdy Cię nie opuściły. Andrzeju STO LAT!!!
JUTRO 30.11 NIE MA TRENINGU!!!
Dla zainteresowanych: w Galerii zdjęć folder Liga_pod_balonem wrzuciłem wyniki spotkań i tabelę punktową po 2 kolejkach.