full screen background image

Aktualności - Rocznik 2005-2006

Plany na tydzień

Oto plany zespołu na ten tydzień :

- Wtorek - trening, Strażacka, 16.45, zbiórka 16.30 na miejscu lub 16.00 na Kawęczyńskiej.

- Środa - trening, Strażacka, 16.45, zbiórka 16.30 na miejscu lub 16.00 na Kawęczyńskiej.

- Czwartek - trening, Strażacka, 16.45, zbiórka 16.30 na miejscu lub 16.00 na Kawęczyńskiej.

- Sobota - mecz ligowy z MKS Bug Wyszków, 10.00. Zbiórka 9.00 na Strażackiej 8.45 na Kawęczyńskiej.

Mecz ligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki - rewanż

W ramach 7 kolejki zmierzyliśmy się z NOSiR Świt Nowy Dwór Mazowiecki. W naszym ostatnim pojedynku na Strażackiej okazaliśmy się lepsi zwyciężając 6:2.

Dziś od pierwszego gwizdka w naszych szeregach panowała niezwykła nerwowość. Szczególnie ciężko radziła sobie nasza formacja obrony gdyż Świt upatrywał szans przekazując możliwie jak najszybciej piłkę do swoich napastników. Czuliśmy, że strata jest tylko kwestią czasu. Szczęśliwie to my wyszliśmy pierwsi na prowadzenie w 13 minucie za sprawą świetnej akcji Oskiego i Mikiego. Nasza radość była ogromna ale szok jeszcze większy gdy dwie minuty później rywal doprowadził do wyrównania. W 21 minucie ponownie wyszliśmy na prowadzenie dzięki świetnemu uderzeniu Woja.  Jednak i tym razem stanęliśmy w obliczu arcytrudnej sytuacji. Świt ponownie doprowadził do remisu, lecz nie za sprawą składnej akcji a bramki samobójczej... W meczu padał cios za ciosem. Tuż przed zmianą stron akcja Woja i Mikiego przyniosła nam trzeciego gola. Staraliśmy się utrzymać nasze prowadzenie okupione trudami. Nie udało nam się, a na przerwę schodziliśmy z remisem 3:3.

W drugiej połowie kanonada ucichła. Mieliśmy swoje szanse, obite słupki, strzały w bramkarza, ponad poprzeczkę... Jednak to co najbardziej utrudniało nam grę to jakość podań. A było to wodą na młyn dla Świtu. Nasze dzisiejsze błędy rywal bardzo skutecznie wykorzystywał. Tak jak ten w 52 minucie kiedy to strzelił czwartego gola, jak się miało okazać zwycięzkiego. Mecz zakończył się wynikiem 4:3.

Mecz od początku nie układał się po naszej myśli. Weszliśmy w niego nie skoncentrowani i pełni nerwów. Proste błędy otworzyły rywalowi drogę do zwycięstwa. Liczymy, że będzie to niezwykle cenna lekcja na przyszłość. Mecz kosztował nas wiele, w drugiej połowie w wyniku feralnego upadku złamał rękę Igor. Jesteśmy z Tobą i trzymamy kciuki za Twój szybki powrót na boisko abyś dalej prezentował swoją dobrą dyspozycję i pomagał drużynie. Głowy do góry Błyskawiczni. Wojna trwa nadal, to była zaledwie jedna bitwa, a tych wciąż wiele przed nami!

Wynik : NOSiR Świt Nowy Dwór Mazowiecki - UKS Błyskawica Warszawa 4:3 (3:3)

Asysty: Oski x2, Woju x1

Bramki: Miki x2, Woju x1

Powołania NOSiR Świt Nowy Dwór Mazowiecki - rewanż

W sobotę 14 października o godzinie 10.00 w ramach siódmej kolejki ligowej zmierzymy się z NOSiR Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Mecz wyjazdowy.

Powolani zawodnicy : Ostry. Pazdan. Kapi. Marki. Woju. Piter. Maciek. Oski. Miki. Zając. Rafał. Alex. Mędrzyk. Igor. Dawid.

Zbiórka - sobota o godzinie 8.10 na ulicy Kawęczyńskiej.

- Bułkę, banana, drożdżówkę.

Zawodnicy powołani na mecz 2004: Antek. Dwojak. Julu.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 14 października w Rembertowie na Strażackiej. Zbiorka 11.15.

Obecności proszę potwierdzić komentarzem.

Plan na tydzień

- Wtorek - sparing, Strażacka, 17.00, zbiórka 16.45 na miejscu lub 16.15 na Kawęczyńskiej.

- Środa - trening, Szanajcy, 17.30, zbiórka 17.15. Po treningu odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące planów zespołu na nadchodzące tygodnie. Obecność obowiązkowa.

- Sobota - mecz ligowy z NOSiR Świt Nowy Dwór Mazowiecki, 10.00. Zbiórka 8.15 na Kawęczyńskiej.

Mecz ligowy Agape Białołęka - rewanż

Pierwsza połowa rundy za nami. W szóstej kolejce zmierzylismy się z Agape Białołęka. We wcześniejszej potyczce to my wzięliśmy górę wygrywając 3:0.

Rewanż był już zupełnie innym spotkaniem niż to z przed paru tygodni. Mimo naszej przewagi w pierwszej połowie brakowało nam pomysłu na grę. Utrudnialiśmy sobie zadanie nie przemyślanymi decyzjami o podaniach i strzałach. Tych ostatnich było co nie miara, za nic nie potrafiliśmy jednak znaleźć sposobu na objęcie prowadzenia.

W przerwie odbyliśmy krótką odprawę na temat co można byłoby zmienić w naszej grze. Przyniosło to efekt gdyż w 30 sekundzie po zmianie stron zaliczyliśmy fantastyczną akcję zakończoną trafieniem Woja. Niestety w dalszym ciągu wróciliśmy do tego co było w pierwszej części spotkania. Kwadrans przed końcem drugiego gola dołożył Pazdan po główce z rzutu różnego. Lecz i to nie pomogło wrócić naszej grze na właściwe tory. Na domiar złego po przegranym 1/1 i kontrze rywal strzelił gola kontaktowego. Taki stan rzeczy wniósł w nasze szeregi mnóstwo nerwowości. Na nasze szczęście wynik ten utrzymał się do końca spotkania. Wygraliśmy 2:1 lecz nie był to dobry mecz w naszym wykonaniu.

Wziąć pod uwagę możemy warunki w jakich graliśmy. Na krótkim i bardzo wąskim sztucznym placu było nam niezwykle trudno się przystosować. Nie zmiania to faktu, że okazji mieliśmy wiele i trzeba je było wykorzystać. Być może to uspokoiło by nasze poczynania. Za dziś bardzo wam zawodnikom dziękujemy, myślimy, że jest wiele cennych wniosków do wyciągnięcia przed zbliżającymi się kolejnymi meczami.

Prosimy was o przemyślenie naszej zespołowej gry. Dziś na boisku było za dużo indywidualizmu co znacząco obniżyło naszą efektywność. Statystyki indywidualne mają dla nas najmniejsze znaczenie. Liczy się drużyna i cel jaki sobie wyznaczyliśmy.

Wynik: Agape Białołęka - UKS Błyskawica Warszawa 1:2 (0:0)

Asysty: Miki x1, Zając x1

Bramki: Woju x1, Pazdan x1

Powołania Agape Białołęka - rewanż

W sobotę 7 października o godzinie 10.00 w ramach szóstej kolejki ligowej zmierzymy się z Agape Białołęka. Mecz wyjazdowy.

Powolani zawodnicy :

Alan.Ostry. Dawid. Piter. Marki. Maciek. Alex. Oski. Zajac. Miki . Pazdan. Antek. Rafal. Woju. Igor. Mędrzyk.

Zbiórka - sobota o godzinie 8.45 na ulicy Kawęczyńskiej.

Zabieramy:

- Piłki

- Wodę

Zawodnicy powołani na mecz 2004:

Majk. Dwojak. Julu.

Spotkanie odbędzie się w sobotę na Strażackiej o godzinie 10.00. Zbiorka 9.15 na miejscu.

Obecności proszę potwierdzić komentarzem.

Plany na nadchodzący tydzień

Plan na tydzień wygląda następująco:

Wtorek - Trening - Strażacka, zbiórka 16.45 na miejscu lub 16.15 na Kawęczyńskiej.

Środa - Trening - Szanajcy, zbiórka 17.15 na miejscu.

Czwartek - Trening - Strażacka, zbiórka 16.45 na miejscu lub 16.15 na Kawęczyńskiej.

Sobota - Mecz ligowy Agape Białołęka - Marymoncka 34 na terenie AWF, start 10.00.

Mecz ligowy FFA Warszawa

Za nami pierwszy etap rozgrywek II ligi. W ramach piątej kolejki zmierzyliśmy się na wyjeździe z FFA Warszawa.

Od pierwszych minut górowaliśmy nad rywalem, jednak przewagi nie potrafiliśmy udokumentować golem. Po blisko 10 minutach w efekcie błędu sami doprowadziliśmy do rzutu karnego. FFA wykorzystało szansę bez litości. Tym samym role w meczu się odwróciły. Do końca pierwszej połowy wyraźnie spadliśmy z tonu. Tuż przed przerwą wyrównującego gola do szatni zdobył Miki co dodało nam skrzydeł.

Po zmianie stron nasza gra wyglądała wyśmienicie. Całkowicie zdominowaliśmy pole gry. Koncert bramek zagrał Miki przy wybitnym akompaniamencie asyst Maćka, Kapiego i Pitera. Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy zawodników, że udźwignęli ciężar niepowodzenia pierwszej części i zagrali swoje. Brawo dla zmienników, którzy wnieśli mnóstwo poprawy i jakości na boisku. Dziękujemy rodzicom za przybycie i doping w jakże trudnym spotkaniu. Za tydzień zaczynamy rewanże, w pierwszym z nich zmierzymy się z Agape Białołęka na wyjeździe. Liczymy na Was wszystkich!

Wynik: FFA Warszawa - UKS Błyskawica Warszawa 1:4 (1:1)

Asysty: Maciek x2, Kapi x1, Piter x1

Bramki: Miki x3, Maciek x1

Powołania FFA Warszawa

W niedzielę 1 października o godzinie 10.00 w ramach piątej kolejki zmierzymy się z FFA Warszawa. Spotkanie odbędzie się na wyjeździe.

Powołani zawodnicy:

Ostry, Dawid, Rafał, Kapi, Maciek, Miki, Woju, Zając, Oski, Mędrzyk, Igor, Julu, Alex, Piter

Zbiórka - niedziela na ulicy Kawęczyńskiej o godzinie 8.45.