full screen background image

Aktualności - Rocznik 2005-2006

Zdobywamy Puchar Prezesa GKS Górnik Łęczna!

Luty pod względem ilości gier bije wszystkie inne miesiące na głowę. To nasz plan na jak najlepsze przygotowanie zespołu do ligi. Obecny weekend jest dla nas kolejnym przystankiem - po zawodach na GKS Bełchatów Cup przyszedł czas na Turniej o Puchar Prezesa GKS Górnik Łęczna. Ciekawostką jest fakt, że udaliśmy się do Łęcznej jako obrońcy tytułu z przed roku.

Rozgrywki odbywały się w systemie ligowym. Udział wzięło 8 zespołów, mecze grał każdy z każdym. Skalę naszych pierwszych trzech występów najlepiej określiłaby sinusoida. Pierw odnotowaliśmy pewne zwycięstwo z Piaskovia Piaski kontrolując w pełni pole gry. Pomimo jednego błędu w obronie prowadziliśmy istne oblężenie bramki rywala. Z nieba szybko zeszliśmy do piekła doświadczając dotkliwej porażki przeciwko drużynie Niedźwiadek Chełm. Przeszliśmy obok tego spotkania nie podejmując walki. Brak krycia odegrał tu kluczową rolę. Był on mocno powiązany ze spadkiem efektywności lokomocyjnej naszych graczy. Odbiliśmy się natomiast po meczu z Football Academy Lublin. Co prawda 8 goli strzelonych nie było odzwierciedleniem wysokiej jakości gry, jednak skutecznie nastroiły nas one na następne mecze. Wygrane pojedynki kolejno z Górnikiem Łęczna oraz Białymi Wilkami były naszymi najlepszymi odsłonami tego dnia. Tymbardziej cieszy nas fakt, że są to zespoły niezwykle silne, stojące na wysokim piłkarsko poziomie. W końcówce podejmowaliśmy jeszcze AMSPN Hetman Zamość oraz Orlik Lubartów, które również zaznaczyły się jako bardzo solidne drużyny. Nie mniej jednak skromną zaliczką ale pewnie dołożyliśmy do puli komplet punktów. Rozgrywki zakończyliśmy mając na koncie 18 punktów na 7 gier. Strzeliliśmy 25 goli tracąc 6. W ostatecznym rozliczeniu dało nam to 1 miejsce i obronę tytułu z przed roku!

W zeszłym tygodniu minęliśmy się z szansą na tytuł na GKS Bełchatów Cup. Mimo fantastycznej gry nie potrafiliśmy udokumentować swojej przewagi golami. Wiedzieiliśmy, że przyjdzie ten czas kiedy nasz celownik zacznie funkcjonować. Dziś zdobycz bramkowa była wreszcie zadowalająca. Prowadziliśmy grę i stwarzaliśmy sobie dużo okazji. Na pewno trzeba zaznaczyć, że były i te zmarnowane, które nie pozwoliły podciągnąć poprzeczki wyżej. Nad tym dalej będziemy pracować. Co do goli straconych stwierdzamy, że wszystkie 6 z dnia dzisiejszego były efektem naszych błędów. A te musimy mocno ograniczyć. Na uwagę na pewno zasługuje mecz przeciwko drużynie Niedźwiadek Chełm. Jest to najlepszy model do analizy, jakie wpadki na boisku często nam się przetrafiają.

Brawo Pany,  pomimo dotkliwej porażki na początku zawodów potrafiliście przywrócić poziom naszej gry na właściwe tory. Gratulujemy wam zwycięstwa w kolejnej już odsłonie Turniejów o Puchar Prezesa GKS Górnik Łęczna. Gratulujemy Mikołajowi, który drugi weekend z rzędu zaliczył największą liczbę strzelonych bramek zdobywając tytuł Króla Strzelców Turnieju. Wasze poczynania znalazły również uznanie w oczach kibiców rywali, którzy chwalili was za bardzo składną, przemyślaną i szybką grę. Dziękujemy przeciwnikom i organizatorom za wspaniałe doświadczenia. Pobyt w Łęcznej był nie tylko grą ale także lekcją na temat historii klubu GKS Górnik Łęczna, którą odbyliśmy między innymi zwiedzając jego serce - stadion. Wreszcie dziękujemy rodzicom za doping i wsparcie na wyjeździe. Za tydzień czeka nas ciąg dalszy wrażeń, tym razem na Turnieju Gdynia Cup.

Drugi weekend rywalizujemy z zespołami, które w swoich okręgach stanowią piłkarską siłę. To bardzo cenne doświadczenie grać z drużynami takimi jak GKS Bełchatów, Górnik Łęczna, Hetman Zamość, Górnik Zabrze i wiele innych! Na tym nie poprzestaniemy, gdyż wierzymy, że tylko granie na najwyższym poziomie przyniesie zamierzony efekt.

Wyniki:

Uks Błyskawica Warszawa - Piaskovia Piaski 5:1

2' Miki - Maciek, 3' Miki - Woju, 4' Woju, 7' Woju - Dawid, 10' Oski - Kapi

Niedźwiadek Chełm - Uks Błyskawica Warszawa 4:1

7' Miki

Uks Błyskawica Warszawa - Football Academy Lublin 8:0

2' Oski - Miki, 4' Oski - Miki, 5' Miki - Maciek, 5' Maciek - Miki, 7' Miki - Zając, 7' Oski - Miki, 8' Woju - Zając, 13' Kapi - Mędrzyk

GKS Górnik Łęczna - Uks Błyskawica Warszawa 0:3

1' Oski - Miki, 3' Oski - Woju, 7' Woju - Oski

Uks Błyskawica Warszawa - Białe Wilki 5:0

3' Miki - Oski, 5' Woju - Dawid, 6' Miki - Kapi, 7' Woju - Ostry, 10' Woju

AMSPN Hetman Zamość - Uks Błyskawica Warszawa 0:2

1' Miki - Oski, 7' Pazdan - Oski

Uks Błyskawica Warszawa - Orlik Lubartów 1:0

4' Oski - Miki

Asysty:  Miki x6, Oski x4, Maciek x2, Woju x2, Dawid x2, Kapi x2, Zając x2, Mędrzyk x2, Ostry x1

Bramki: Miki x8, Woju x7, Oski x7, Maciek x1, Kapi x1, Pazdan x1

Powołania na konsultacje MZPN

24 lutego odbędzie się konsultacja Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej dla zawodników urodzonych w 2005 roku. Wśród powołanych znalazło się trzech naszych wychowanków - Miki, Ostry i Dawid. Wezmą oni udział w serii gier kontrolnych, w których wierzymy, że dadzą pokaz 100% swoich możliwości. Gorąco gratulujemy wam powołań jak również trzymamy kciuki za wasze występy. Dla nas trenerów to cenna wskazówka, że idziemy w dobrym kierunku. Powodzenia!

Powołania - IV kolejka Ligi Zimowej

W niedzielę rozegramy mecz ligi zimowej Strefy Sportu.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13.30. Zbiorka na ulicy Strażackiej o godzinie 12.45.

Powołani zawodnicy:

Ostry. Alan G. Pazdan. Kapi. Dawid. Alex. Maciek. Oski. Woju. Miki. Antek. Mędrzyk. Julu. Zawodnik testowany.

Majk. Dwojak.

Mecz rozpocznie się w niedzielę o 19.30 na Strażackiej. Zbiórka o godzinie 18.50 na miejscu.

Prosimy o potwierdzenie obecności komentarzem.

Powołania - Gdynia Cup

W sobotę 24 lutego wyjeżdżamy na Turniej Gdynia Cup.

Zbiorka na ulicy Kawęczyńskiej. Dokładna godzina będzie podana niebawem.

Alan G. Ostry. Zając. Dawid. Maciek. Oski. Kapi. Miki. Igor. Alex. Antek.

- Wodę

- Bułkę, banana, drożdżówkę (prowiant wedle uznania)

Powołania - Turniej Łęczna

W sobotę 17 lutego wyjeżdżamy na Turniej do Łęcznej. Zbiorka na ulicy Kawęczyńskiej o godzinie 6.00.

Powołani zawodnicy: Ostry. Alan G. Stefan. Maciek. Oski. Woju. Miki. Pazdan. Kapi. Zając. Mędrzyk. Dwojak.

- Piłki

- Wodę

- Klapki

Plan na tydzień 12.02 - 18.02

Plan na nowy tydzień:

Wtorek - trening 17.00 - 18.30 Strażacka. Zbiórka na miejscu o 16.45.

Środa - trening 17.00 - 18.00 Otwocka. Zbiórka na miejscu o 16.45

Czwartek - trening 17.00 - 18.30 Strażacka Zbiórka na miejscu o 16.45.

Sobota - wyjazd do Łęcznej. Zbiórka i powołania ukażą się niebawem na stronie internetowej.

Niedziela - mecz Ligi Zimowej godzina 13.30 Strażacka. Zbiórka o godzinie 12.45 na miejscu. Powołania ukażą się we czwartek na stronie internetowej.

Turniej GKS Bełchatów Cup

Rozpoczęliśmy serię bardzo intensywnych weekendów. Mnóstwo gry gwarantują nam rozgrywki Ligi Zimowej Strefy Sportu oraz wyjazdy na turnieje. Pierwszy z nich to rozegrany 11 lutego GKS Bełchatów Cup. Rozgrywki przeprowadzone zostały na niezwykłych wymiarów hali widowiskowej, na której graliśmy w konfiguracji 7+1.

Godzina pierwszego spotkania oraz odległość zmusiły nas do wczesnego wyjazdu. Dojechawszy spokojnie na miejsce przygotowaliśmy się i blisko godziny 10.00 rozegraliśmy mecz z Górnikiem Zabrze. W ciągu spotkania zdominowaliśmy rywala prowadząc istne oblężenie bramki. Wynikiem końcowym był jednak remis 1:1. Czuliśmy ogromny niedosyt mając za sobą mnóstwo niewykorzystanych okazji. Jeden strzelony gol był najniższym wymiarem kary dla przeciwnika. W drugim spotkaniu graliśmy przeciwko Marcinki Kępno. Bardzo wybiegany i techniczny rywal nie był nam straszny. Pierwsi otworzyliśmy wynik jednak popełniliśmy nie potrzebne błędy w defensywie co kosztowało nas punkty. Mecz ten był zdecydowanie naszą najsłabszą odsłoną. Korzystając z przerwy w harmonogramie rozgrywek udaliśmy się na stadion GKS Bełchatów położony nieopodal hali. Była to dla nas niezwykła przyjemność zwiedzić obiekt będący sercem klubu. Trzecie spotkanie grupowe rozegraliśmy właśnie z gospodarzem turnieju. Tutaj odbiliśmy się za minione niepowodzenie. Gra wyglądała fantastycznie, jej udokumentowaniem była bogata zdobycz bramkowa. Idąc za ciosem chcieliśmy dopisać kolejne trzy punkty z Juventa Starachowice. Mecz był istnym polem bitwy, w które rzucaliśmy każdy możliwy arsenał. Rywal pierwszy otworzył wynik, na domiar złego z jednej możliwej okazji przez cały mecz. Nasi Błyskawiczni pokazali jednak zaangażowanie i wolę walki. Pierw doprowadzając do remisu, dalej ambitnie dążyli do wyjścia na prowadzenie i upragnionego awansu do półfinału rozgrywek. Stało się jednak tak, że punktami z Juventą musieliśmy się podzielić. W obliczu wielu sytuacji 1/1 i obijanych poprzeczek zabrakło nam dokładności. Zakończyliśmy rozgrywki grupowe na III miejscu z dorobkiem 5 punktów. To pozwoliło nam grać w ostatecznym rozrachunku o V miejsce w Turnieju przeciwko Granat Skarżysko - Kamienna. W tym spotkaniu powtórzyliśmy wyczyn z GKS Bełchatów. Bardzo ofensywną grą odnieśliśmy pewne zwycięstwo 4:1.

W tym momencie nasz udział w turnieju dobiegł końca. Lokata może nie jest w pełni odzwierciedleniem naszej postawy na boisku lecz trzeba zaznaczyć, że popełniliśmy dziś za dużo błędów indywidualnych. Nie mniej jednak jesteśmy przekonani, że pozostawiliśmy po sobie wrażenie zespołu niezwykłego i szanującego grę w Piłkę Nożną. Ze szkoleniowego punktu widzenia to dla nas kolejna porcja odpowiedzi na temat naszych słabszych stron. Konsekwentnie będziemy je ,,szlifować" aż w końcu staną się naszymi najsilniejszymi stronami. Brawo za walkę Błyskawiczni, dziękujemy wam za serce włożone w grę. Dziękujemy rodzicom za wsparcie i doping oraz organizatorom za możliwość rywalizowania w tak zacnym gronie i za wspaniałe piłkarskie emocje. Dziękujemy też Mikiemu, dostarczył nam dużo radości zdobywając nagrodę Króla Strzelców Turnieju. To kolejny bardzo cenny krok na drodze Twojego piłkarskiego rozwoju. Trzymamy kciuki za Ciebie jak i za wszystkich Błyskawicznych. Już w przyszły weekend czeka nas ciąg dalszy emocji.

Wyniki:

Faza grupowa:

UKS Błyskawica Warszawa - Górnik Zabrze 1:1

8' Miki - Kapi

Marcinki Kępno - UKS Błyskawica Warszawa 4:2

3' Miki - zawodnik testowany, 12' Alex - Dawid

GKS Bełchatów - UKS Błyskawica Warszawa 1:5

3' Miki - Kapi, 6' Maciek - Zając, 12' Żaku - Miki, 13' Maciek - Miki, 14' Miki - Żaku

UKS Błyskawica Warszawa - Juventa Starachowice 1:1

12' Zawodnik testowany

Faza eliminacyjna - mecz o V miejsce:

Granat Skarżysko - Kamienna - UKS Błyskawica Warszawa 1:4

4' Oski - Alex, 6' Miki - Antek, 9' Oski - Maciek, 11' Miki - Alex

Asysty: Kapi x2, Miki x2, Alex x2, Zawodnik testowany x1, Dawid x1, Zając x1,  Żaku x1,  Antek x1, Maciek x1

Bramki: Miki x6, Maciek x2, Oski x2, Alex x1, Żaku x1, Zawodnik testowany x1

III kolejka Ligi Zimowej - Gwardia Warszawa

Luty dostarcza nam grania pod dostatek. Oprócz licznych wyjazdów na turnieje nie zapominamy o regularnych rozgrywkach Ligi Zimowej Strefy Sportu. W dzisiejszym spotkaniu w ramach III kolejki podejmowaliśmy Gwardię Warszawa.

Początek spotkania był ciężki. Pierwsze minuty Gwardia napierała, pressując zepchnęła nas pod własną bramkę. Potrzebowaliśmy kilku chwil by poukładać nasze działania, po czym umiejętnie przenieśliśmy ciężar gry do strefy średniej i wyżej. Karta w tym momencie się odwróciła. Wyśmienicie pracowały skrzydła przy pełnym akompaniamencie środka pola. Pojawiły się pierwsze okazje. Już około 4-5 minuty przed dwiema stanął Mikołaj zaś przed kolejną Oskar. Bramkarz Gwardii dwoił się na bramce, jednak w 6 minucie skapitulował. Na tym się nie skończyło. Do pełnego kwadransa na rozkładzie widniały cztery trafienia, jedno Woja oraz imponujący hattrick Oskiego. Przed zmianą stron pulę powiększył Mikołaj. Pełna kontrola i dominacja!

Drugą część od razu rozpoczął Oskar od gola przy asyście Mikołaja. Po tym przez kilka minut kanonada ucichła, by powrócić napełniając rywala jeszcze większą trwogą. Wszystko to było efektem niezwykłej kombinacyjnej gry całego zespołu. Od 33 minuty regularnie odnotowywaliśmy trafienia aż do końca spotkania. Zawodnicy szli za sobą w ogień, nikt nie odpuszczał i nie odstawiał nogi. Drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony wygrywając 13:0.

Po zeszło tygodniowym występie zawodnicy chcieli stanąć na najwyższym szczeblu swoich możliwości. Grę prezentowaliśmy wówczas na dobrym poziomie, jednak męczyły nas proste błędy zarówno w ofensywie jak i w defensywie. Dziś za to nie ma rzeczy, do której mogli byśmy mieć jakiekolwiek zastrzeżenia. Była wola walki, był pomysł na grę. Zawodnicy emanowali spokojem i pewnością siebie co musiało mieć takie a nie inne przełożenie. Całkowicie zdominowaliśmy boisko i rywala. Brawo Panowie, to co dzisiaj pokazaliście wszystkim zebranym to popis Piłkarskiej Maestrii. Brawo dla Oskara, któremu strzelenie hattricka zajęło niespełna blisko 5 minut. Koniec końców widzimy, że wasza ciężka praca na obozie zaczyna przynosić efekty. Brawo Pany!

Wynik: UKS Błyskawica Warszawa - Gwardia Warszawa 13:0 (5:0)

6'Oski - Miki, 8'Oski - Miki, 11'Oski - Miki, 15'Woju - Miki, 20'Miki - Mędrzyk, 26'Oski - Miki, 33'Miki - Oski, 35'Miki - Oski, 36'zawodnik testowany - Oski, 40'Miki - Woju, 42'Igor - zawodnik testowany, 47'Woju, 49'Maciek

Asysty: Miki x5, Oski x3, Mędrzyk x1, Woju x1, zawodnik testowany x1

Bramki: Oski x4, Miki x4, Woju x2, zawodnik testowany x1, Igor x1, Maciek x1

Powołania - III kolejka Ligi Zimowej

W sobotę rozegramy mecz ligi zimowej Strefy Sportu.

Ostry. Alan G. Zając. Kapi. Dawid. Maciek. Żak. Oski. Miki. Woju. Igor. Mędrzyk. Alex. Dwojak. Zawodnik Testowany.

- Piłki

- Wodę

Powołania na Turniej GKS Bełchatów Cup

W niedzielę wyjeżdżamy na Turniej GKS Bełchatów Cup.

Zbiorka na ulicy Kawęczyńskiej o godzinie 6.15

Powołani zawodnicy: Ostry. Alan G. Zając. Kapi. Dawid. Maciek. Żak. Oski. Miki. Alex. Antek. Zawodnik Testowany.