full screen background image

Strona oficjalna

II kolejka Ligi Zimowej - MOSiR Mińsk Mazowiecki

Druga kolejka Ligi Zimowej Strefy Sportu za nami. Przyszło nam się w niej zmierzyć z MOSiR Mińsk Mazowiecki. Do spotkania podchodziliśmy w poważnych osłabieniach kadrowych.

Mecz rozpoczął się bardzo nie fortunnie, w pierwszej minucie zaliczyliśmy trafienie samobójcze co było efektem braku komunikacji bramkarza i obrońcy. Chwilę później doprowadziliśmy do remisu po silnym uderzeniu Woja z rzutu wolnego. Nie był to jednak punkt zwrotny w losach meczu. W dalszym ciągu wynik podwyższał jedynie MOSiR. W 19 minucie ponownie wyszedł na prowadzenie przez nasz błąd w rozegraniu na własnej połowie.

Po zmianie stron nie udało nam się poprawić gry obronnej. Na domiar złego nie potrafiliśmy tego zrównoważyć strzelanymi golami. Okazje tworzyliśmy sobie w okazałej liczbie, nie mniej jednak zawodziła skuteczność strzelecka. MOSiR dołożył jeszcze dwa trafienia, z czego jedno było spowodowane błędem w obronie zaś drugie było udokumentowane składną akcją. Niestety nie stanęliśmy dzisiaj na wyżynie swoich możliwości. Mecz zakończył się przegraną 1:4.

Wynik nie był jednak w pełni odzwierciedleniem wydarzeń mających miejsce na boisku. Piłkarsko prezentowaliśmy się solidnie, prowadziliśmy grę. O ile brakowało nam skuteczności tak największy wpływ na losy spotkania miała gra naszej defensywy. Nie możemy popełniać takich błędów, nawet pomimo wyjścia eksperymentalnym składem wywołanym absencjami. Ze szkoleniowego punktu widzenia dzisiejszy mecz to dla nas bardzo cenna lekcja. Wyciągniemy wnioski i staniemy się jeszcze silniejsi.

Wynik: UKS Błyskawica Warszawa - MOSiR Mińsk Mazowiecki 1:4 (1:2)

4' Woju - Maciek

Asysty: Maciek x1

Bramki: Woju x1