full screen background image

Strona oficjalna

Turniej GKS Bełchatów Cup

Rozpoczęliśmy serię bardzo intensywnych weekendów. Mnóstwo gry gwarantują nam rozgrywki Ligi Zimowej Strefy Sportu oraz wyjazdy na turnieje. Pierwszy z nich to rozegrany 11 lutego GKS Bełchatów Cup. Rozgrywki przeprowadzone zostały na niezwykłych wymiarów hali widowiskowej, na której graliśmy w konfiguracji 7+1.

Godzina pierwszego spotkania oraz odległość zmusiły nas do wczesnego wyjazdu. Dojechawszy spokojnie na miejsce przygotowaliśmy się i blisko godziny 10.00 rozegraliśmy mecz z Górnikiem Zabrze. W ciągu spotkania zdominowaliśmy rywala prowadząc istne oblężenie bramki. Wynikiem końcowym był jednak remis 1:1. Czuliśmy ogromny niedosyt mając za sobą mnóstwo niewykorzystanych okazji. Jeden strzelony gol był najniższym wymiarem kary dla przeciwnika. W drugim spotkaniu graliśmy przeciwko Marcinki Kępno. Bardzo wybiegany i techniczny rywal nie był nam straszny. Pierwsi otworzyliśmy wynik jednak popełniliśmy nie potrzebne błędy w defensywie co kosztowało nas punkty. Mecz ten był zdecydowanie naszą najsłabszą odsłoną. Korzystając z przerwy w harmonogramie rozgrywek udaliśmy się na stadion GKS Bełchatów położony nieopodal hali. Była to dla nas niezwykła przyjemność zwiedzić obiekt będący sercem klubu. Trzecie spotkanie grupowe rozegraliśmy właśnie z gospodarzem turnieju. Tutaj odbiliśmy się za minione niepowodzenie. Gra wyglądała fantastycznie, jej udokumentowaniem była bogata zdobycz bramkowa. Idąc za ciosem chcieliśmy dopisać kolejne trzy punkty z Juventa Starachowice. Mecz był istnym polem bitwy, w które rzucaliśmy każdy możliwy arsenał. Rywal pierwszy otworzył wynik, na domiar złego z jednej możliwej okazji przez cały mecz. Nasi Błyskawiczni pokazali jednak zaangażowanie i wolę walki. Pierw doprowadzając do remisu, dalej ambitnie dążyli do wyjścia na prowadzenie i upragnionego awansu do półfinału rozgrywek. Stało się jednak tak, że punktami z Juventą musieliśmy się podzielić. W obliczu wielu sytuacji 1/1 i obijanych poprzeczek zabrakło nam dokładności. Zakończyliśmy rozgrywki grupowe na III miejscu z dorobkiem 5 punktów. To pozwoliło nam grać w ostatecznym rozrachunku o V miejsce w Turnieju przeciwko Granat Skarżysko - Kamienna. W tym spotkaniu powtórzyliśmy wyczyn z GKS Bełchatów. Bardzo ofensywną grą odnieśliśmy pewne zwycięstwo 4:1.

W tym momencie nasz udział w turnieju dobiegł końca. Lokata może nie jest w pełni odzwierciedleniem naszej postawy na boisku lecz trzeba zaznaczyć, że popełniliśmy dziś za dużo błędów indywidualnych. Nie mniej jednak jesteśmy przekonani, że pozostawiliśmy po sobie wrażenie zespołu niezwykłego i szanującego grę w Piłkę Nożną. Ze szkoleniowego punktu widzenia to dla nas kolejna porcja odpowiedzi na temat naszych słabszych stron. Konsekwentnie będziemy je ,,szlifować" aż w końcu staną się naszymi najsilniejszymi stronami. Brawo za walkę Błyskawiczni, dziękujemy wam za serce włożone w grę. Dziękujemy rodzicom za wsparcie i doping oraz organizatorom za możliwość rywalizowania w tak zacnym gronie i za wspaniałe piłkarskie emocje. Dziękujemy też Mikiemu, dostarczył nam dużo radości zdobywając nagrodę Króla Strzelców Turnieju. To kolejny bardzo cenny krok na drodze Twojego piłkarskiego rozwoju. Trzymamy kciuki za Ciebie jak i za wszystkich Błyskawicznych. Już w przyszły weekend czeka nas ciąg dalszy emocji.

 

Wyniki:

 

Faza grupowa:

UKS Błyskawica Warszawa - Górnik Zabrze 1:1

8' Miki - Kapi

 

Marcinki Kępno - UKS Błyskawica Warszawa 4:2

3' Miki - zawodnik testowany, 12' Alex - Dawid

 

GKS Bełchatów - UKS Błyskawica Warszawa 1:5

3' Miki - Kapi, 6' Maciek - Zając, 12' Żaku - Miki, 13' Maciek - Miki, 14' Miki - Żaku

 

UKS Błyskawica Warszawa - Juventa Starachowice 1:1

12' Zawodnik testowany

 

Faza eliminacyjna - mecz o V miejsce:

Granat Skarżysko - Kamienna - UKS Błyskawica Warszawa 1:4

4' Oski - Alex, 6' Miki - Antek, 9' Oski - Maciek, 11' Miki - Alex

 

Asysty: Kapi x2, Miki x2, Alex x2, Zawodnik testowany x1, Dawid x1, Zając x1,  Żaku x1,  Antek x1, Maciek x1

Bramki: Miki x6, Maciek x2, Oski x2, Alex x1, Żaku x1, Zawodnik testowany x1

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież