UKS Błyskawica Warszawa

Zmień kontrast
Zmień rozmiar czcionki

Relacja z meczu

Mecz 9 kolejki IV ligi okręgowej pomiędzy Błyskawicą a Piorunem zakończył się zwycięstwem "błyskawicznych" 5:1 relacja poniżej...

Początekgry nie był przez nasz zespół obiecujący gdyż każdy chciał pokazać swoje  indywidualne umiejętności. Nie przynosiło to żadnych pozytywnych rezultatów na postawione rywala nie łatwe warunki. Traciliśmy często piłkę w środkowej części, co  mściło się częstymi akcjami chłopców z warszawskiego wilanowa. Lecz z czasem gry Błyskawica zaczęła grać zespołowo, skutkowało to stworzeniem sobie sytuacji bramkowych (niestety nie wykorzystywanych). Od 3 kwarty zaczeliśmy przejmowaćwidoczną inicjatywę. Od przedostatniej kwarty zaczeliśmy stosować się do założeń taktycznych (zagrań do napastnika po ziemi i zgrywania z pierwszej piłki na skrzydła) zaczeło to przynosić wiele sytuacji bramkowych. Można również powiedzieć że dobra gra dwóch obrońców uniemożliwiała stworzenie sytuacji brakmkowych rywalom. Tak naprawdę jedyną bramkę jaką straciliśmy było po źle wyprowadzonej piłki pomiędzy Brunem a Oskarem A.

Cieszy również to , że nie baliśmy się rozgywać piłki od własnej bramki( mowa tu dokładnie o Olku który brał to na swoje barki aby wyprowadzać akcje błyskawicznych od bramki). 

Bramki które dziś wpadły można powiedzieć że były widowiskowe, dwie bramki strzelone ze stałych fragmentów (wolny i można powiedzieć, że idealnie wkręcony rożny)

Podsumowując dzisiejszy mecz:

Zalety: wytrzymałość (kiedyś było to do nie pomyślenia, że potrafimy zagrać cały mecz na dobrych obrotach "tlenu" starczało nam na dwie kwarty, teraz się to zmieniło) rozgrywanie piłki od bramki( nie wykopywanie) co wychodziło dobrze, granie podaniami ale od 3 kwarty, wykorzystane stałe fragmenty gry, gra obronna.

Wady: sporo idywidualności (w późniejszej grze mniej już tego było), sporo niewykorzystywanych okazji, akcje były zbyt powolnie kreowane, brak zaangażowania niektórych zawodników na 110%.

 MECZ Z HUTNIKIEM

W środę gramy mecz zaległy z Hutnikiem Warszawa zbiórka godzina 17:45 na Marymonciej 42 (prawdziwa murwa zalecane korki) . Powołana będą w poniedziałek po treningu umieszczone na stronie.