Zapowiedź 1 kolejki Ligi Okręgowej

Po ponad miesięcznej przerwie wraca to na co wszyscy czekali z utęsknieniem, rozgrywki Ligi Okręgowej zainaugurują już w najbliższą sobotę. Mimo że są to rozgrywki czysto amatorskie a zawodnicy nie zarabiają tutaj setek tysięcy złotych, to patrząc na poczynania tych "najlepszych" drużyn w naszym kraju Legii czy Lecha to z pewnością mecze stoją na nie gorszym poziomie, a zawodnicy nie odbiegają z umiejętnościami od "panów piłkarzy" którzy zamiast brać swoje wynagrodzenia powinni jeszcze dopłacać kibicom że chcą to oglądać. Sobotnia rywalizacją rozpocznie się 11 na kołowej, kolejka natomiast zakończy się w środę 17 sierpnia w Sulejówku. Zapraszamy do przeczytania zapowiedź z 1 kolejki ligowej.

Legion Warszawa - Legionovia II Legionowo 13 sierpnia, 11:00
Ten mecz zainauguruje zmagania ligowe w sezonie 2016/17. Na kołowej Legion podejmie rezerwy drugoligowej Legionovii. Faworytem tego spotkania będą zawodnicy z pod Warszawy, których aspirację, jak co roku sięgają wysoko. Nikt nie jest wstanie przewidzieć jak zaprezentują się zawodnicy Legionu, którzy w poprzednim sezonie do samego końca musieli walczyć o utrzymanie w Lidze Okręgowej.

AP Marcovia Marki - Promnik Łaskarzew 13 sierpnia, 14:00
Jeżeli któryś mecz mielibyśmy wybierać na spotkanie kolejki to waśnie to. Marcovia jeżeli zaprezentuję formę z końcówki poprzedniego sezonu, będzie nie tylko faworytem tego spotkania, ale także głównym kandydatem do awansu. Zawodnicy z Łaskarzewa na pewno będą chcieli pokazać że wysokie miejsce które zajęli w poprzednim sezonie nie było dziełem przypadku. Promnik dość wyraźnie uległ w meczach barażowych młodzieży z Siedlec przegrywając w dwumeczu 2:5. W ubiegłym sezonie obie drużyny dzielił 1 punkt w końcowym rozrachunku.

Sokół Serock - Olimpia Warszawa 13 sierpnia, 15:00
Spadkowicz z IV ligi Olimpia uda się na mecz do Serocka, gdzie spotkania nigdy nie należą do najłatwiejszych. Olimpijczycy będą chcieli jak najszybciej powrócić na poziom czwartoligowy. Zawodnicy z Serocka na pewno łatwo punktów nie oddadzą, nieobliczalny jak na ten poziom rozgrywkowy Krystian Szambelan wraz z kolegami postarają się o to by 3 punkty pozostały w Serocku.

Sokół Celestynów - Vulcan Wólka Mlądzka (Otwock) 13 sierpnia, 16:00
Sokół Celestynów jako pierwszy z beniaminków LO będzie walczył o ligowe punkty w pojedynku z gośćmi z Otwocka, i na pewno nie stoją na straconej pozycji. Dla Vulacanu głównym celem na sezon będzie utrzymanie się w lidze, sprawa może być o tyle trudniejsza że z drużyny odszedł Marcin Raszka, który karierę piłkarska będzie kontynuował w Karczewie. Boisko, jak i dyspozycja dnia pokaże kto wyjdzie z tej potyczki zwycięsko.

Amur Wilga - Drukarz Warszawa 14 sierpnia, 17:00
Drugi z beniaminków, Amur będzie miał dużo trudniejsze zadanie aby zdobyć jakiekolwiek punkty.Do Wilgi przyjedzie bowiem Drukarz, którego celem jest awans do IV Ligi. Do zespołu z Warszawy wraca Damian Jakóbczyk który ostatnio występował w Victorii Sulejówek. Możemy być pewni jednak tego, że dopóki mecz się nie zakończy, zawodnicy z Wilgi będą walczyć o każdy centymetr boiska aby urwać faworytowi jakiekolwiek punkty. W sparingu Drukarz na własnym boisku wygrał 6:2.

Bóbr Tłuszcz - Dąb Wieliszew 13 sierpnia, 17:00
Na zakończenie sobotnich zmagań będziemy mieli kolejny interesujący mecz. Goście z Wieliszewa już w poprzednim sezonie zgłaszali aspirację do awansu, jednak suma sumaru w końcówce sezonu zgubili punkty i marzenia o wysokim miejscu musieli odłożyć na przyszły sezon. Bóbr natomiast nie raz pokazał że nie jest mu obce granie w piłkę i nie jednej drużynie w ubiegłym sezonie napsuli krwi. Zatem spotkanie w Tłuszczu zapowiada się również interesująco, tak samo jak te rozgrywane w Markach.

Błyskawica Warszawa - Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 14 sierpnia, 15:00
W niedziele o 15 na boisko wybiegną zawodnicy Błyskawicy i drugiego Świtu. faworytem spotkania będą goście z Nowego Dworu, którzy na pewno zostaną zasilenie zawodnikami z pierwszej drużyny. Prażanie natomiast swoich szans muszą upatrywać w postaci atutu własnego boisko na którym ostatni raz przegrali ponad 420 dni temu. Jakakolwiek zdobycz punktowa na pewno zadowoli zawodników z Warszawskiej Pragi.

Victoria II Sulejówek - Agape Białołęka (Warszawa) 17 sierpnia, 17:30
Ostatnie spotkanie zostanie rozegrane w Środę. Zwycięzca I grupy warszawskiej klasy "A" Victoriia II Sulejówek zmierzy się z ekipą z Białołęki. W poprzednim sezonie AGAPE przeplatało dobre meczy z tymi kompletnie nieudanymi. Jeżeli mielibyśmy wskazywać faworyta tego spotkania, stawialibyśmy na ekipę z Sulejówka. Ale piłka to nieprzewidywalny sport w którym wszystko jest możliwe.

1000 Characters left