Łomianki bez punktów na Kawęczyńskiej

Na Estadio Kawęczyńska w niedzielne popołudnie podopieczni Grzegorza Szeligi podejmowali rezerwy KS Łomianki. Wydawało się, że przeciwnik przyjechał po 3 punkty jak po swoje, pamiętając pewnie wysoką wygraną w Łomiankach. Jednak szybko okazało się, że praska ekipa wcale nie zamierza oddać punktów na swoim terenie. Już w pierwszych minutach meczu znakomitą sytuację marnuje Paweł Jezierski nieczysto trafiając w piłkę po dobrym dośrodkowaniu z prawej strony boiska. Na pierwszą bramkę nie trzeba było jednak zbyt długo czekać bo kilka minut później Błyskawiczni wznawiać mogli grę z rzutu wolnego. Do piłki podszedł Arek Kowalski i precyzyjnym dośrodkowaniem obsłużył Michała Nagórskiego, który głową skierował piłkę do bramki przeciwnika. W dalszej części pierwszej połowy spotkania Błyskawiczni narzucili wysokie tempo lecz mimo kilku dobrze skonstruowanych akcji nie udało się powiększyć dorobku bramkowego. Najlepsze do tego okazje miał Kacper Cieśnikowski, któremu nie udało się opanować piłki po dobrym zagraniu Jezierskiego za plecy obrońców oraz ponownie Dżigit, którego strzał z wolnego o włos minął bramkę przeciwnika oraz strzał z około 16 metra, po którym piłka poszybowała aż za mur znajdujący się poza boiskiem. W formacji środkowej harował jak wół Olek Vinarski, który tradycyjnie wypracowywał korzystne sytuacje oraz stałe fragmenty. Z kolei w obronie królował Kowal zwany człowiekiem bez układu nerwowego

Do szatni schodziliśmy z jedną bramką przewagi. W drugiej połowie przeciwnik wprowadził na boisko świeże siły z ławki rezerwowych co przyniosło skutek w postaci przejęcia inicjatywy w meczu. Dobrze wykonany przez Sebastiana Kociszewskiego stały fragment blisko bramki gospodarzy przyniósł w 54 minucie bramkę wyrównującą, której autorem był Marcin Podsiadlik. Błyskawiczni konsekwentnie grali tzw "swoje". Jednak dopiero w 80 minucie piłka ponownie zatrzepotała w siatce rywala. Ponownie bramkę dla Błyskawicy zdobył Dżigit oddając strzał po wcześniejszym pogubieniu rywali w okolicach 16 metra. W końcówce Błyskawiczni wykrzesali jeszcze ostatnie siły z tzw wątroby i przejęli kontrolę nad meczem. Bardzo dobre zmiany dali Krzysztof Łuczywek, Kamil Snopek i Filip Pacholczak.

Podopieczni Grzegorza Szeligi pozostają niepokonani w rundzie wiosennej warszawskiej A klasy.

Zwycięski skład w jakim dziś wystąpiliśmy to: Bruździak Kamil - Kowalski Arkadiusz, Bartek Waśko, Adam Sobczak, Giza Szymon - Olek Vinarski, Marcin Szymański, Michał Nagórski (84' Pacholczak Filip), Paweł Jezierski (87' Kamil Snopek), Marcin Chuptyś - Kacper Cieśnikowski (66' Krzysztof Łuczywek)


Drukuj   E-mail

1000 Characters left