Ważne punkty w Pomiechówku

Sobotnie przedpołudnie Seniorzy Błyskawicy spędzili na wyjeździe do podwarszawskiego Pomiechówka gdzie walczyli o punkty z KS WKRA Pomiechówek. Do spotkania przystępowaliśmy nieco osłabieni ze wzgędu na wymuszoną kartkami pauzę Michała Nagórskiego oraz kontuzje Marcina Chuptysia, Bartka Waśki i Kacpra Cieśnikowskiego.

W pierwszej połowie meczu konsekwetnie realizowaliśmy założenia łapiąc przeciwnika wysokim presingiem i stwarzając kolejne groźne sytuacje. Na efekty nie trzeba było długo czekać bo już w 12 minucie spotkania dobrze dograną przez Mateusza Malinowskiego piłkę w bramce umieścił Adam Sobczak. Po kolejnych 12 minutach na tablicy wyników jest już 2:0 dla gości po tym jak Szymon Gołębiewski precyzyjnie obsługuje podaniem Olka Vinarskiego a ten pewnym strzałem podwyższa prowadzenie Błyskawicy. W końcówce drugiej połowy w szeregach Prażan zapanowało chwilowe rozluźnienie skutkiem czego WKRA za sprawą precyzyjnego strzału Mateusza Władzińskiego zdobywa bramkę kontaktową. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 2:1 dla Błyskawicy.

W drugiej części spotkania inicjatywę wyraźnie przejęli gospodarze. Błyskawica natomiast mnożyła niedokładne zagrania i złe decyzje. Na szczęście dobrą dyspozycją w tej części spotkania wykazał się na bramce Kamil Bruździak i udało się uniknąć straty bramki a tym samym doprowadzenia przez gospodarzy do remisu. W końcówce spotkania wynik meczu ustalił Michał Kowalski, który w 86 minucie doprowadza do wyniku 3:1. 

Ważne trzy punkty jadą więc na warszawską Pragę a my robimy kolejny mały kroczek w stronę utrzymania.

Po meczu Trener Szeliga wyróźnił grę Szymona Gołębiewskiego który "wykonał kawał roboty" ;)

Skład w jakim wystąpiliśmy:
Bruździak Kamil - Kowalski Arkadiusz, Malarczyk Maciej, Pacholczak Filip ('85 Jabłoński Mateusz), Giza Szymon ('55 Kaczmarek Krystian) - Olek Vinarski, Krzysztof Łuczywek ('80 Marczak Krzysztof), Mateusz Malinowski ('90+2 Poczenty Jakub), Paweł Jezierski ('67 Kowalski Michał), Adam Sobczak - Szymon Gołębiewski


Drukuj   E-mail

1000 Characters left