W meczu o 6 punktów błyskawiczni pokonują rezerwy Huraganu Wołomin

W niedzielne popołudnie 6go października rozegraliśmy na Kawęczyńskiej mecz o przysłowiowe 6 punktów.

Naszym przeciwnikiem były rezerwy IV ligowego Huraganu Wołomin. 

W początkowych kilkunastu minutach meczu drużyna Błyskawicy sprawiała wrażenie nieobecnej na boisku. Nie kontrolowaliśmy gry, mnożyliśmy niedokładne zagrania i oddaliśmy inicjatywę przeciwnikowi. Rywal stwarzał kolejne sytuacje, których skutkiem były częste stałe fragmenty gry, w szczególności rzuty rożne. Po jednym z takich stałych fragmentów gry i gigantycznym zamieszaniu pod bramką Wiewióra tracimy bramkę. Po otrzymanym ciosie wreszcie zmieniamy obraz gry. Wracamy do meczu i powoli przejmujemy nad nim kontrolę. Gramy cierpliwie i dokładniej aż wreszcie po jednym z dynamiczych wejść Konrada Dzięcioła i precyzyjnym dograniu piłki Michał Kowalski zdobywa wyrównującą bramkę.

Niedługo potem w protokole meczowym zapisuje się będący w tym meczu w świetnej dyspozycji Konrad Dzięcioł. Tym razem to on zdobywa bramkę po doskonałym i precyzyjnym dograniu piłki od Patryka Mielczarka ze środkowej strefy boiska. Na koniec pierwszej części spotkania do głosu dochodzi jeszcze duet Gołębiewski Kowalski. Po finezyjnym dograniu Gołąbka do Kowala ten w swoim stylu zabawia się z kilkoma obrońcami drużyny przeciwnej i ze spokojem kieruje piłkę do bramki przeciwnika.

Do szatni schodzimy z wynikiem 3:1

Druga połowa to popis nieskuteczności Błyskawicy. Można powiedzieć że momentami przeciwnik całkowicie oddaje nam inicjatywę czego skutkiem są liczne akcje konstruowane przez naszych zawodników jednak żadnej z nich nie potrafimy skutecznie zakończyć i piłka uiparcie nie chce znaleźć drogi do bramki rywali. Pod koniec meczu fundujemy sobie jeszcze nerwówkę bo przeciwnik łapie kontakt na 3:2.

Korzystny wynik udaje nam się jednak dowieźć do końca spotkania i tym samym kolejne trzy punkty lądują na naszym koncie. W szczycie tabeli robi się bardzo ciasno a my po tym spotkaniu lądujemy na 5 miejscu.

Za tydzień pojedziemy do Łochowa gdzie znów przyjdzie nam powalczyć o 6 punktów.


Drukuj   E-mail

1000 Characters left